14. Verzió - Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál

14. Verzió - Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál

2017-11-14 - 2017-11-19
MToK

A Verziót - Magyarország legnagyobb emberi jogi dokumentumfilm fesztiválját - 2004 óta szervezi a Verzió Film Alapítvány és az OSA Archívum. A legfrissebb dokumentumfilm-termés néhány darabjának bemutatása mellett a Verzió műhelyfoglalkozásokat, retrospektív programokat és diákvetítéseket is szervez azzal a céllal, hogy egy kreatív filmkritikai fórumot hozzon létre. A fesztivál magyar és angol nyelvű.

Részletes program:

Toldi mozi

November 15 szerda / wednesday    

Toldi Nagyterem
16:15 - Fekete kód / Black Code
18:00 - Szellemváros / City of Ghosts    / MHB-UNHCR beszélgetés/discussion
20:45    Ifjúsági tábor / Days of Youth + Hazafias lecke / Patriotic Lesson  + "Mocskos Idők" / "Filthy Times"     / beszélgetés a filmkészítőkkel / Q&A with filmmakers

Toldi Kisterem
16:00 - Kambodzsai tavasz / A Cambodian Spring
18:15 - A kaméleon színe / The Color Of The Chameleon     / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
20:30 - Beágyazott emlékeink / Mother's Imprint     / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director

Toldi Klub
22.30 - Koncert: Balaton Zenekar és Újzenekar

November 16 csütörtök/ thursday    

Toldi Nagyterem
16:00 - Így szép az élet / The Good Life
18:00 - Ezredes mama / Mama Colonel      / MHB-UNHCR beszélgetés/discussion
20:15 - Nincs hová bújnod / Nowhere to Hide
22:00 - A bűn algoritmusa / Pre-Crime

Toldi Kisterem
16:15 - Photofilms Block 1: Nyomozás - Nyomkövetés / Investigation - Trace       /beszélgetés a kurátorokkal / with introduction by program curators
18:15 - A kaméleon színe / The Color Of The Chameleon         / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
20:15 - A titkos erdőm / My secret Forest     / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
21:45 - Lány-szívvel / Girl-Hearted  + Daniel    

Toldi klub
23:45 - Toldi live
           000 & MA'AM, noise, experimental, electronica
           Gnú zenekar, free jazz power trió

November 17 péntek/ friday    

Toldi Nagyterem
15:45 - Schrott  + Lili   / beszélgetés a rendezőkkel / Q&A with directors
18:00 - Várakozás / The Wait     / MHB-UNHCR beszélgetés/discussion
20:00 - Színtiszta csapat / Forever Pure
21:45 - Álombirodalom / Dream Empire

Toldi Kisterem
15:30 - Photofilms Block 2: Röplap / Flyer     / beszélgetés a kurátorokkal / discussion with the curators
17:30 - Szimpla beszéd / Small Talk
19:30 - Iborfia + Kanzoli    / beszélgetés a filmkészítőkkel / Q&A with filmmakers
21:30 - Plasztik Kína / Plastic China    

November 18 szombat/ saturday    

Toldi Nagyterem
14:00 - Tarzan golyói / Tarzan's Testicles     / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
16:30 - A kamera mögött / Cameraperson
18:30 - Aleppo, a végsőkig / Last Men in Aleppo     / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
21:00 - Háborús műsor / The War Show    

Toldi Kisterem
13:45 - Hosszútávfutók / The Long Distance
15:30 - Holnapra itt sem vagyunk / Tomorrow We Disappear
17:30 - A kínai polgármester / The Chinese Mayor
19:30 - A per / The Trial       / beszélgetés a producerrel / Q&A with the producer
21:15 - Cellatársnők / Prison Sisters    

November 19 vasárnap/ sunday    

Toldi Nagyterem
14:00 - Napváros / City of the Sun
16:00 - Találkozunk Csecsenföldön / See You in Chechnya             / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
18:00 - Díjátadó & Zárófilm-vetítés: Didube, végállomás / Award Ceremony & Closing film: Didube, The Last Stop          / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
20:30 - AWARD-WINNING FILM

Toldi Kisterem
14:15 - Photofilms Block 3: Gyűjtés & újrahasznosítás / Collecting & Recycling          / beszélgetés a kurátorokkal / discussion with the curators
16:15 - Kilakoltatás / Resettlement     / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
18:15 - Egy házasság története / A Marriage Story   
20:30 - AWARD-WINNING FILM

Toldi Klub:
22:00 - Fesztiválzáró buli / Closing Party

Művész mozi

November 15 szerda / wednesday    

Művész Bunuel terem
18:00 - Jackson
19:45 - Holnapra itt sem vagyunk / Tomorrow We Disappear
21:30 - Plasztik Kína / Plastic China

Művész Huszárik terem
18:15 - Daniel + Vándorbatyu / Bag Mohajer - Refugee Bag + Kisvárosi cowboyok / Urban Cowboys
20:00 - Így szép az élet / The Good Life
21:45 - A másik oldalon / The Other Side + Harmónia / Harmony

November 16 csütörtök/ thursday    

Művész Bunuel terem
16:00 - Egy házasság története / A Marriage Story
18:00 - Napváros / City of the Sun
20:00 - Kilakoltatás / Resettlement         / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
22:00 - Mr Gay Syria

Művész Huszárik terem
16:15 - Bármi legyen, gazdagít / Anything can make me richer            / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
18:15 - Riga School Block 1               / bemutatja a kurátor / introduced by the curator
20:00 - Hazafias lecke / Patriotic Lesson + Ifjúsági tábor / Days of Youth  + "Mocskos Idők" / "Filthy Times"
21:45 - Hosszútávfutók / The Long Distance

November 17 péntek/ friday    

Művész Bunuel terem
16:00 - Ezredes mama / Mama Colonel
18:00 - Iza  + A Polgár lányok / The Polgar Variant               / beszélgetés a filmkészítőkkel / Q&A with filmmakers
20:15 - A titkos erdőm / My Secret Forest     / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
22:00 - Harmónia / Harmony

Művész Huszárik terem
15:45    Riga School Block 2                  /bemutatja a kurátor  / introduction by the curator
17:30 - Altair Guimarães három kilakoltatása / One Man, One City, Three evictions + Nem szegényeknek való vidék / No Country for the Poor         / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
19:30 - Rézangyalok / Brass Bandits       / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
21:30 - Háborús műsor / The War Show    

November 18 szombat/ saturday    

Művész Bunuel terem
14:15 - Fekete kód / Black Code
16:00 - Lenin zuhanása / The Fall of Lenin + Visszahúz a múlt / Burdened by the Past          / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
18:00 - Álombirodalom / Dream Empire      / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
20:00 - MENJEK/MARADJAK: Édes otthon / LEAVE/STAY: Sweet Home            / beszélgetés a filmkészítőkkel / Q&A with filmmakers
22:00 - Szimpla beszéd / Small Talk

Művész Huszárik terem
14:00 - Lány-szívvel / Girl-Hearted +  A lecke / Education + Elválasztva / Separated
15:45 - Riga School Block 3: A part + Kuldigai freskók / The Coast + Kuldīga frescos        / rövid beszélgetés a kurátorral / short discussion with the curator
17:30 - Kambodzsai tavasz / A Cambodian Spring
20:00 - Találkozunk Csecsenföldön / See You in Chechnya          / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director
21:45 – Aislado

November 19 vasárnap/ sunday    

Művész Bunuel terem
15:45 - Tarzan golyói / Tarzan's Testicles
17:45 - Cellatársnők / Prison Sisters
19:30 - Nincs hová bújnod / Nowhere to Hide    

Művész Huszárik terem
16:00 - Elválasztva / Separated + Por / Dust  / beszélgetés a Por rendezőjével / Q&A with Dust director
18:00 - A kínai polgármester / The Chinese Mayor
19:45 - Vándorbatyu / Bag Mohajer - Refugee Bag +Várakozás / The Wait

Kino Cafe mozi

November 15 szerda / wednesday    

Kino Nagyterem
18:00 - A kamera mögött / Cameraperson

November 16 csütörtök/ thursday    

Kino Nagyterem
18:00 - Altair Guimarães három kilakoltatása / One Man, One City, Three evictions + *Álombirodalom / Dream Empire           / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director

November 17 péntek/ friday    

Kino Nagyterem
16:00 - Mr Gay Syria
18:00 - Szellemváros / City of Ghosts
20:00 - Aleppo, a végsőkig / Last Men in Aleppo

November 18 szombat/ saturday    

Kino Nagyterem
17:00 - A másik oldalon / The Other Side + Jackson
19:00 - A bűn algoritmusa / Pre-Crime
21:00 - Színtiszta csapat / Forever Pure      / beszélgetés a rendezővel / Q&A with director

November 19 vasárnap/ sunday    

Kino Nagyterem
16:00 - Lenin zuhanása + A per / The Trial         / beszélgetés a producerrel / Q&A with the producer
18:00 - Plasztik Kína / Plastic China

 

Blog