Megosztom
November 1., vasárnap 10:00
Legkisebbek mozija: Mikkamakka, gyere haza! (0) és Süni és barátai (0)
Mikkamakka, gyere haza! (0)
színes, magyar mesejáték, 31 perc, 1982
rendező: Vadkerty Tibor
író: Lázár Ervin
forgatókönyvíró: Takács Vera
operatőr: Abonyi Antal
szereplők: Szakácsi Sándor, Halász Judit, Dunai Tamás, Gálvölgyi János, Szirtes Ádám, Mikó István, Horesnyi László, Őze Lajos
Kisfejű Nagyfejű Zordonbordon a pomogácsok támadásával ijesztgeti az erdő lakóit. A szelíd lelkű erdőlakók: Vacskamati, Ló Szerafin, Dömdödöm, Szörnyeteg Lajos alaposan fel is készülnek a döntő támadás elhárítására, ám ekkor megérkezik a városból Mikkamakka, és megpróbálja kideríteni az igazságot.
Süni és barátai (0)
színes, magyar bábfilmsorozat, 1995
rendező: Osvát András, Szakály Mátyás
író: Csukás István
dramaturg: Gál Mihály
ötlet: Salusinszky Miklós, Svéd Pál, Szakály Mátyás
díszlettervező: Keresztes Dóra, Furlán Ildikó
zene: Kemény Gábor, Kocsák Tibor, Szakály László
operatőr: Körtési Béla H.S.C.
bábok: Furlán Ildikó, Aladinfilm
bábszínészek: Bartha Katalin, Kószás Barbara, S. Tóth Judit
szereplők: Für Anikó, Garas Dezső, Hernádi Judit, Rudolf Péter
Csukás István népszerű meséinek bábfilm változatában találkozhatunk a szelíd “Sünnel”, a bölcs és borzas “Borzzal”, a falánk “Röfivel” és a nagyszájú “Kakukkal”, akik igen jól megférnek egymás mellett erdei házukban.
November 7., szombat 10:00
Legkisebbek mozija: Misi mókus kalandjai (0)
színes, magyar bábfilmsorozat, 1980
rendező: Foky Ottó
író: Tersánszky Józsi Jenő
szereplők: Kútvölgyi Erzsébet
Misi Mókus az erdő egyik hatalmas fájának tágas odvában született négy kistestvérével együtt. Négyük közül ő volt a legelevenebb és a legnagyobb is, s az Ő farkincája fekete. Mókus apó mérgelődött is eleget mondván – Ha fekete, akkor azt valami rossz varázslat okozza…
November 8., vasárnap 10:00
Makám: Bogárbál
Korzenszky Klára – ének
Eredics Dávid – klarinét, szaxofon, kaval, furulya
Kuczera Barbara – hegedű, ének
Krulik Zoltán – akusztikus gitár, ének
Boros Attila – akusztikus basszusgitár
Keönch László – dob, ütőhangszerek
A Makám Bogárbál című új műsorának dalai nem csak a gyerekeket szólítják meg, kicsinek, nagynak, öregnek egyaránt szól, kik játékos kedvüket megőrizték. Hallunk a százlábú születéséről, a karikás szemű nyúl rémálmairól, egy álmedve téli settenkedéseiről, a csigabigák tavaszi báljának vendégseregéről, a kabócáról, aki nem szeretett tanulni és még a “ma született” aligátor gyerkőcre leselkedő veszélyekről is. Akinek ez sem elég, azzal kimegyünk az Állatkertbe és a Barlangszínházban meghallgatjuk az állatok hangversenyét.
November 14., szombat 10:00
Legkisebbek mozija: Vackor az első bében (0)
színes, magyar rajzfilmsorozat, 1985
rendező: Deák József
író: Kormos István
forgatókönyvíró: Cseh András
operatőr: Radványi Zsuzsa és Cseh András
vágó: Hap Magda
mesélő: Márkus László
Kormos István Vackor-meséit nem kell bemutatni. Gyermekeink számára az óvodai és iskolai kalandok éppúgy frissek, mint nekünk felnőtteknek voltak évtizedekkel korábban. A piszén pisze kölyökmackó kedvelt rigmusa: „Hóha, hó, fára mászni volna jó!” – néha ma is eszünkbe jut, ha fára mászásról van szó, pedig lehet, hogy évekkel ezelőtt hallottuk, talán egy téli estén.
November 15., vasárnap 10:00
Kaláka: Három székláb
Becze Gábor – Gryllus Dániel – Radványi Balázs
A Kaláka gyereklemezeinek (A pelikán; Nálatok laknak-e állatok?; Ukulele; Az én szívemben boldogok a tárgyak; Bőrönd Ödön; Madáretető) legkedveltebb darabjaiból áll ez a műsor. Felhangzanak többek között Kányádi Sándor, Weöres Sándor, Tamkó Sirató Károly, Móra Ferenc, Hajnal Anna verseire írott dalok, és a gyerekek megismerik a Kaláka különleges, érdekes hangszereit.
November 21., szombat 10:00
A Grund Színház bemutatja: Mesemorzsák
Előadják: a Grund Színház színészei
Ebben az improvizált meseelőadásban a Grund Színház színészei a gyerekek javaslatait inspirációként felhasználva ismert történeteket játszanak el… kicsit másképp. Csipkerózsika és Gru titkos szerelme, a kis hableány megmentése a Pókemberrel… Kreatív mese és interaktív játék 5-99 éves korú gyerekeknek – amelyben bármi megtörténhet.
November 22., vasárnap 10:00
Radványi Balázs és Varró Dániel: Akinek a kedve dalos
Varró Dániel József Attila-díjas költő gyerekekkel való találkozásáról azt tapasztalhatjuk, hogy mesélőssé, játékossá, s a gyerekeket is bevonva, színházivá növi ki magát az, ahogyan verseit elmondja, felolvassa, vagy inkább azt mondhatnám, átadja. Ehhez a Puskin mozi atmoszférája a nagy függönnyel, előtte a pódiummal, a 225 fős nézőtér ihletett környezetet teremt. Az előadás kellékei közt előkelő helyet foglalnak el a hangszerek. Varró Dániel „mozi-színházának” zenei partnere Radványi Balázs a Kaláka együttesből ismert Kossuth-díjas dalnok, aki a Varró Dániel versek megzenésítései mellett, más mai költők, valamint klasszikusok gyermekeknek szóló verseiből nyújt zenei aláfestést, kiegészítést.
Előadók: Radványi Balázs és Varró Dániel
November 28., szombat 10:00
Legkisebbek mozija: Futrinka utca (0)
színes, magyar bábfilmsorozat, 1979
rendező: Szabó Attila
író: Bálint Ágnes
szereplők: Havas Gertrúd, Szölősi Irén, Meixler Ildikó, Csepeli Péter
Hogy mi újság a Futrinka utcában? Mivel tölti napjait Cicamica, Morzsa kutya és a többiek? Nyolc színes epizódot választottunk, melyből a mai gyerekek is megismerkedhetnek a nagysikerű mesesorozat szereplőivel.
Epizódok: Az edzett eb, Az őrző-védő kalap, Tájékozódó futás, De jó vicc!, Nyuszibaba, Rókavadászok, Ezüstpénz, Morzsa kutya díványa.
November 29., vasárnap 10:00
November 29., vasárnap 12:00
Gryllus Vilmos: Nótás Mikulás
A Nótás Mikulás c. műsorban a tél és a téli ünnepek énekei szerepelnek, elsősorban persze Mikulás és Télapó dalai. Mikulással a névnapján, december 6-án találkozhatunk, de énekelünk a Karácsonyról, az Újesztendőről és a farsangról is, hiszen Télapó szolgálata csak ekkor, a tavasz kezdetén ér véget.
„Nótás Mikulás, flótás, pikulás,
jön a sok jóval, hegedűszóval.
Csellón muzsikál, csizmám tele már,
mosolyog, hallgat, haza úgy ballag.”
Előadó: Gryllus Vilmos