Budapesti Klasszikus Film Maraton

2019-09-04 - 2019-09-11
PTo

A Magyar Nemzeti Filmalap 2019. szeptember 4. és 11. között harmadik alkalommal rendezi meg a Budapesti Klasszikus Film Maratont, a főváros nagyszabású nemzetközi filmfesztiválját. A filmklasszikusok seregszemléjén nyolc nap alatt mintegy 100 filmet láthat a közönség nagyvásznon, az Uránia Nemzeti Filmszínházban, a Toldi moziban, a Budapesti Francia Intézetben, a Puskin moziban, és szabadtéren, a Szent István téren. Főszerepben lesznek a restaurált magyar és európai filmek, valamint a film és a zene közel 125 éves közös története. Budapestre érkezik az esemény keretében: Pierre Richard, Michael Nyman, Udo Kier, Johanna ter Steege és Magda Vášáryová. A Francia Intézetben 3 napon keresztül gazdag szakmai program várja az érdeklődőket hazai és nemzetközi szakemberek részvételével, témák a film és hangrestaurálás, a filmörökség megőrzése és a digitalizáció; valamint a klasszikus filmek bemutatásának lehetőségei világszerte.

Program:

Toldi

szeptember 5., csütörtök    

11:00 - Heten, mint a gonoszok
13:30 - Marketa Lazarová
14:30 - Kés a vízben
16:30 - Rendszerváltó animációk (bemutatja őket: Orosz Anna Ida)
16:45 - Könyvbemutató - Dobay Péter: Magyar Kereszt
18:00 - A Cinecittá magyar hangjai 1925-1945
18:45 - A nagy ábránd
20:30 - Szörnyek évadja
21:00 - A dolog

szeptember 6., péntek    

11:00 - Toprini nász
11:30 - Fehér karácsony
14:00 - Tüske a köröm alatt
15:30 - Robin Hood kalandjai
16:00 - Kopaszkutya
17:30 - Meteo + Emlékek egy városról (rövidfilm)
18:00 - Eszkimó asszony fázik (a film után kerekasztal beszélgetés a 80-as évek underground zenészeivel)
20:00 - A szórakozott

szeptember 7., szombat    

11:00 - A máltai sólyom
11:30 - Ige
14:00 - Butch Cassidy és a Sundance kölyök
15:00 - Limonádé Joe
16:15 - Férfiszenvedély (bemutatja: Charles Drazin angol filmtörténész, Rózsa Miklós szakértő)
17:00 - Üres lovak
18:30 - Mindhalálig zene
19:00 - BBS & Új Zenei Stúdió filmek
21:00 - Köpönyeg (Zenei kiséret: Franz Reisecker elektronikus zenész)

szeptember 8., vasárnap    

11:00 - A gonosz érintése
11:30 - Jazzkirály
13:00 - Mackenna aranya
15:30 - Csinibaba
16:30 - Villamosszék felé
17:30 - A szamuráj
18:30 - Kárhozat
19:30 - A hét mesterlövész

szeptember 9., hétfő

14:00 - Nyman a felvevőgéppel
15:30 - Kalandorok
16:00 - Megáll az idő
17:45 - Szerelmem, Elektra
18:00 - Fotográfia + Büntetőexpedíció (rövidfilm)  (a film után beszélgetés az alkotókkal)
19:30 - Curtiz (Premier előtti vetítés) (a film után beszélgetés a film alkotóival)

szeptember 10., kedd    

11:30 - Szerelem első vérig
13:30 - A jégmezők lovagja
15:00 - Varieté (Bemutatja: Kurucz Márton)
15:45 - Menekülés a győzelembe
17:30 - Teketória
18:00 - Bolse Vita + Határeset (rövidfilm)
19:30 - Filibus (Sandra Den Hamer, az EYE Filmmúzeum igazgatójának bevezetésével)
21:00 - Rocktérítő

szeptember 11., szerda    

11:30 - Mélies színesben (Bemutatja: Kurucz Márton)
13:00 - Eső előtt
14:30 - Mildred Pierce
15:30 - Idő van
17:30 - Légy természetes - Alice Guy-Blaché ismeretlen története
17:30 - Szemet szemért
20:00 - A béke völgye
20:00 - The Doors

Puskin

szeptember 7., szombat    

11:00 - E.T. A földönkívüli
14:00 - Keménykalap és Krumpliorr
16:00 - János vitéz
17:30 - Párizs királya (Bevezető: Dominique Maillet, Varga Veronika)
 

szeptember 8., vasárnap    

10:30 - A dzsungel könyve
12:30 - Casablanca
14:30 - A jó, a rossz és a csúf
17:30 - Vissza a jövőbe