Artmozik éjszakája 2018

Artmozik éjszakája 2018

2018-05-11 - 2018-05-12
MPToTaK

A Budapest Film Zrt. artmozi-hálózatához tartozó öt fővárosi filmszínház, a Művész, a Puskin, a Toldi, a Kino Cafe és a Tabán artmozik idén is kijelöltek egy éjjelt, amelyet a filmnézésnek szentelnek. Május 11-én késő délutántól másnap hajnalig valamennyi mozi egy karszalaggal látogatható, amely érvényes az összes vetítésre. Lesznek premier előtti vetítések, valamint régi kedvenceink közül is újra láthatunk néhányat!

A mozik ismét egy-egy tematika köré csoportosították a választékukat.

A Művészben „Rendezők éjjele” címszóval egyebek mellett Roman Polanski, Wim Wenders és Lynne Remsey új filmje az országos premier előtt látható, de Tarantino első sikere is visszatér a moziba.  Ezek mellett bizonyára sokakat vonz majd a Ghost Story és a Kutyák szigete is.

A Puskinban „Fókuszban az igaz történetek”, ilyenformán megnézhetjük például a legutóbbi Oscar-nyertesek közül az Én, Tonyát és A legsötétebb órát, de lesz – szintén premier előtt – a Vissza a gyökerekhez és az Egy burka, egy nadrág című vígjáték is.

A Toldi olyan „Veszélyes szerelmek” történeteit vonultatja fel, mint a Szicíliai kísértettörténet vagy az Így csajozz egy földönkívülivel. Ide is jutottak premier előtti vetítések, például a Merülés a szerelembe, valamint A naplemente ragyogása.

A Kino Cafe „Nők – szerepek” válogatásában található a Lady Bird, az anyám!, az Arcélek, útszélek és Ridley Scott már-már klasszikusnak számító műve, a Thelma és Louise.

A Tabán pedig a hazai alkotásokra koncentrál, hiszen mind „Szeretjük a magyar filmeket”, így aztán lesz Genezis, Lajkó – Cigány az űrben és az Aurora Borealis – Északi fény sem maradhat ki.

A karszalagok április 12-től kizárólag személyesen, a részt vevő mozik pénztáraiban kaphatók, 3500 Ft-os egységáron.

Felhívjuk kedves vendégeink figyelmét, hogy az Art mozik éjszakáján a helyfoglalás minden előadáson érkezési sorrendben történik az adott terem befogadóképességének erejéig!

"Rendezők éjjele"
Chaplin terem (172 fő)

18.45 - Fantomszál
21.15 - Szólíts a neveden
23.45 - A viszkis
02.10 - Három óriásplakát Ebbing határában
04.20 - anyám!

Bunuel terem (110 fő)

18.30 - Kutyák szigete
20.30 - Én, Tonya
22.45 - Lady Bird
00.35 - Sosem voltál itt! (PREMIER ELŐTT)
02.20 - A Ghost story
04.10 - A hely

Huszárik terem (52 fő)                                                   

18.00 - Merülés a szerelembe (PR. ELŐTT)
20.10 - A legsötétebb óra
22.30 - Igaz történet alapján (PR. ELŐTT)
00.25 - Szárnyas fejvadász 2049
03.25 - Kutyaszorítóban (PREMIER)

Bódy terem (45 fő)                                                   

18.10 - Teljesen idegenek
20.00 - A vendégek
21:25 - Sziciliai kisértettörténet (PREMIER)
23.40 - Gyilkosság az Orient expresszen
01.50 - Wind River
03.50 - Eszeveszett esküvő

Tarkovszkij terem (42 fő)                                                   

19.00 - A négyzet
21.45 - Rögtönzött szerelem
00.00 - Csábítás
01.50 - A víz érintése
04.10 - Egy szent szarvas meggyilkolása

"Fókuszban az igaz történetek”
Metropolis terem (225 fő)

18.30 - Szicíliai kísértettörténet
20.45 - A hely
22.45 - Egy burka, egy nadrág
00.30 - Kutyák szigete
02.30 - Sosem voltál itt!

Amarcord terem  (72 fő)

18.00 - Viszlát, Christopher Robin
20.00 - Mária Magdolna
22.15 - A legsötétebb óra
00.30 - A Pentagon titkai
02.45 - Én, Tonya

Körhinta terem (68 fő)

18.15 - Vissza a gyökerekhez
20.15 - Táncterápia
22.30 - Eszeveszett esküvő
00.45 - Igaz történet alapján
02.45 - Lady Bird

Nagyterem (200 fő)
"Veszélyes szerelmek"

18.00 - Igaz történet alapján
20.00 - Sosem voltál itt!
22.00 - Merülés a szerelembe
00.15 - Sziciliai kisértettörténet
02.45 - Így csajozz egy földönkívülivel

Kisterem (60 fő)
"Kritikus hangok"

18.15 - Veszett vidék
20.30 - Téli fivérek
22.30 - A naplemente ragyogása
00.30 - Lady Bird
02.30 - Szeretet nélkül

"Szeretjük a magyar filmeket”
Kubrick terem (76 fő)

18.00 - Genezis
20.15 - Lajkó - Cigány az űrben
22.00 - Budapest Noir
23.45 - Testről és lélekről
02.00 - A Viszkis

Fellini terem (30 fő)

18.30 - Aurora Borealis
20.30 - 1945
22.15 - Vándorszínészek
00.15 - A hentes, a kurva és a félszemű
02.15 - Az Állampolgár

 

"Nők - szerepek”
Nagyterem (90 fő)

18.30 - Lady Macbeth
20.15 - Thelma és Louise
22.45 - Három óriásplakát Ebbing határában
01.00 - Én, Tonya
03.15 - Arcélek, útszélek

Kisterem (32 fő)

18.15 - Thelma
20.30 - Lady Bird
22.30 - Csábítás
00.45 - anyám!
03.00 - Sötétben