15. VERZIÓ emberi jogi fesztivál

15. VERZIÓ - Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál

2018-11-06 - 2018-11-11
MToK

15. VERZIÓ Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál
Budapest: 2018. november 6-11.
Toldi, Művész, Kino Cafe, Blinken OSA, CEU, Trafó

Idén 15. alkalommal rendezik meg a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivált. November 6. és 11. között 35 országból 59 filmet vetítenek Budapesten. A fesztivál idei szlogenje: Nézz szembe a világ legfrissebb lenyomatával!

Az Emberi jogi versenyprogramban, a Diák- és elsőfilmes versenyprogramban és a Magyar panorámában látható filmek mellett három központi téma áll idén a fesztivál fókuszában: a munkavállalók világa (Életünk a munka), az emlékezet relativitása (Az emlékezés formái) és bolygónk állapota (Földünk a tűréshatáron). Az Hommage szekcióban két kiemelkedő dokumentumfilmesről emlékeznek meg – Claude Lanzmann és Michael Glawogger utolsó filmjét is levetítik; a Wapikoni barátai pedig a kanadai őslakos fiatalok érdekképviseleti műhelyfoglalkozáson készült rövidfilmjeit mutatja be.

A 15. VERZIÓ Filmfesztivál díjátadó eseménye november 10-én, szombaton este 19.30-kor lesz a budapesti Toldi Moziban.
A díjnyertes filmeket november 11-én, vasárnap délután ismét levetítik.

A fesztivál az Európai Unió Kreatív Média programjának társfinanszírozásával valósul meg.

15. VERZIÓ Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál
Budapest: 2018. november 6-11.
Toldi, Művész, Kino Cafe, Blinken OSA, CEU, Trafó
Pécs, Szeged, Kecskemét: 2018. november 15-25.
verzio.org

Program:

Toldi Mozi

2018.11.07. szerda
16:00 - Watani, a hazám    (Watani: My Homeland)
16:30 - A te neved (Your Name)
18:15 - Egy nő fogságban (A Woman Captured)
18:15 - Wapikoni barátai: nők Kanadában    (Wapikoni's Friends: Women's roles in Canada)
20:30 - Carlos filmje + A sziget (Film for Carlos + The Island)
20:45 - A másik oldal (The Other Side of Everything)

2018.11.08. csütörtök
15:30 - Holló + Megint elfelejtettem nefelejcset hozni + Az ő hangjuk + Anya fegyverben    (Raven + I forgot to bring flower again + Their Voices + Mother at Arms)
16:00 - Mások csendje (The Silence of Others)
18.00 - Szembesítés (Complicit)
18:00 - Meuthen pártja    (Meuthen's Party)
20:30 - El Manguito + Ugyanarra megyünk    (El Manguito + We're Going the Same Way)
21:00 - Üdvözöljük Szodomában (Welcome to Sodom)

2018.11.09. péntek
15:30 - Homok és vér (Sand and Blood)
16:00 - Erdők ideje (The Time of Forests)
17:15 - KARMÁK / BAGázs + Ne bámuljanak már! (KARMAS / Bagázs + Don't stare at me!)
18:45 - Hosszú évszak (The Long Season)
19:15 - Nagyi projekt (Granny Project)
21:00 - Kilenc hónap háború (Nine Month War)
21:30 - Lindy Lou: a 2-es számú esküdt (Lindy Lou, Juror n°2)

2018.11.10. szombat
14:00 - A figyelem csodája (At the Philosopher's School)
14:00 - Semmi sem mutatja (No Obvious Signs)
15:30 - Könnyű leckék (Easy Lessons)
17:00 - Szépséges javak (Beautiful Things)
17:30 - Kettévált ország (A Country Divided)
19:30 - Díjátadó / Zárófilm: A felszabadulás napja (Award Ceremony / Closing Film: Liberation Day)
20:00 - Munkáshalál (Workingman's Death)

2018.11.11. vasárnap
11:00 - Angry Bird kórusa (Singing with Angry Bird)
12:30 - Kettévált ország (A Country Divided)
14:00 - Cím nélkül (Untitled)
14:30 - Vér és borostyán (Blood Amber)
16:00 - Mások csendje (The Silence of Others)
16:15 - Kinshasa Makambo (Kinshasa Makambo)
18:00 - Szembesítés (Complicit)
18:15 - A felszabadulás napja (Liberation Day)
20:15 - Magyar közönségdíjas film (Audience awarded Hungarian film)
20:30 - Nemzetközi közönségdíjas film (Audience awarded International film)

Művész Mozi

2018.11.07. szerda
16:00 - Alicia (Alicia)
16:30 - Anyámat követve (In Her Footsteps)
18:00 - A vitatkozás művészete (The Art of Argument)
18:30 - Végkimerülésig (The Limits of Work)
20:30 - Jó estét, Mr. Waldheim (The Waldheim Waltz)
20:30 - Semmi sem mutatja (No Obvious Signs)

2018.11.08. csütörtök
16:00 - Munkáskupa (The Workers Cup)
16:30 - Kinshasa Makambo (Kinshasa Makambo)
18:00 - Első szerep (Debut)
18:30 - Szépséges javak (Beautiful Things)
19:45 - Hazai pályán (Home Games)
20:30 - Az ellenség gyermekei - Edith Eva Eger (Edie - A Dance for Mengele)

2018.11.09. péntek
15:00 - Dawson City: Megfagyott idő (Dawson City: Frozen Time)
15:15 - Holló + Megint elfelejtettem nefelejcset hozni + Az ő hangjuk + Anya fegyverben (Raven + I forgot to bring flower again + Their Voices + Mother at Arms)
17:30 - Meuthen pártja (Meuthen's Party)
17:45 - Srbenka (Srbenka)
19:45 - Carlos filmje + A sziget (Film for Carlos + The Island)
19:45 - Orosz meló (The Russian Job)
21:30 - Cím nélkül (Untitled)
21:45 - Ugyanarra megyünk (We're Going the Same Way)

2018.11.10. szombat
13:00 - Dawson City: Megfagyott idő (Dawson City: Frozen Time)
14:00 - Anyámat követve (In Her Footsteps)
15:45 - Munkáskupa (The Workers Cup)
16:00 - Megszállás 1968 (Occupation 1968)
18:00 - Tesszük, amit mondanak + Orosz meló (As We're Told + The Russian Job)
19:00 - Sárga csizmák a jövőből    (Little Yellow Boots)
20:00 - Hazai pályán (Home Games)
21:30 - Napalm (Napalm)
 

2018.11.11. vasárnap
14:00 - Munkáshalál (Workingman's Death)
14:15 - Alicia    (Alicia)
16:00 - Legjobb Diák/Elsőfilm (Best Student/Debut film)
16:15 - A másik oldal (The Other Side of Everything)
18:00 - Első szerep (Debut)
18:15 - A figyelem csodája (At the Philosopher's School)
20:00 - Élete virágja (La flor de la vida)
20:30 - Legjobb Emberi Jogi Film (Best Human Rights Film)

Kino Cafe

2018.11.07. szerda
16:00 - Vér és borostyán (Blood Amber)
17:30 - Maradványok (The Remnants)
19:00 - Lindy Lou: a 2-es számú esküdt (Lindy Lou, Juror n°2 )

2018.11.08. csütörtök
16:00 - Farkasok szabadon (Freedom for the Wolf)
18:15 - Erdők ideje (The Time of Forests)
20:45 - Jó estét, Mr. Waldheim (The Waldheim Waltz)

2018.11.09. péntek
16:00 - Megszállás 1968    (Occupation 1968)
19:00 - Farkasok szabadon (Freedom for the Wolf)
21:00 - Sárga csizmák a jövőből (Little Yellow Boots)

2018.11.10. szombat
16:00 - Élete virágja (La flor de la vida)
18:00 - Watani, a hazám    (Watani: My Homeland)
20:00 - A költőnő (The Poetess)

2018.11.11. vasárnap
16:00 - Üdvözöljük Szodomában (Welcome to Sodom)
18:30 - Maradványok (The Remnants)
20:00 - Napalm (Napalm)